Aktualności

Rekrutacja do programu Erasmus + na rok akademicki 2018/2019 rozpoczęta. Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wnioski i formularz są dostępne w zakładce „wymiana studencka”.

Utworzono: wtorek, 30, styczeń 2018

Rozpoczęło się postępowanie rekrutacyjne do programu Erasmus + na rok akademicki 2018/2019. O wyjazd mogą się ubiegać studenci drugiego roku studiów I stopnia (licencjackich) oraz studenci pierwszego roku studiów II stopnia (magisterskich) CSSTiRL. Wyjazd jest możliwy jedynie w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019. W klasyfikacji mogą również uczestniczyć studenci trzeciego  roku studiów I stopnia pod warunkiem udokumentowania przed wyjazdem, że zostali przyjęci na studia  II stopnia w CSSTiRL  lub WNPiSM Uniwersytecie Warszawskim; dla tej grupy przewidziany jest wyjazd wyłącznie w semestrze letnim.

Szczegółowe zasady kwalifikacji zostały przedstawione w Zasadach kwalifikacji studentów Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego na wyjazd w ramach programu Erasmus + (do pobrania na stronie).

Uwaga: Jednym z warunków kwalifikacji na wyjazd jest udokumentowanie znajomości języka obcego na poziomie B2, jednak uczelnie partnerskie mogą wyznaczyć dodatkowe wymagania w tym zakresie. Dlatego sugeruje się dokładne zapoznanie się z wymogami dotyczącymi znajomości językowej dostępnymi na witrynach internetowych uczelni partnerskich.

Uwaga: Studenci Instytutu Nauk Politycznych WNPiSM UW są kwalifikowani na wyjazdy w pierwszej kolejności. Studenci CSSTiRL są kwalifikowani na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w ramach dostępnych miejsc.

Uwaga: Wnioski o wyjazd zagraniczny w roku akademickim 2018/2019 wraz z niezbędną dokumentacja należy składać w sekretariacie CSSTiRL do dnia 15 lutego br. do godz. 12.00. (dokumentacja powinna być złożona w podpisanej teczce).

We wszystkich sprawach związanych z rekrutacja należy kontaktować się z koordynatorem ds. programu Erasmus+ w CSSTiRL (dr hab. Michałem Bitnerem: mwbitnerTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; dyżury: czwartki, godz. 11.00 – 12.00, p. 113 Nowy Świat 4).

Dodatkowe informacje na temat programu Erasmus+ znajdują się na stronie internetowej: 

 http://www.erasmus.org.pl oraz na witrynie Biura Współpracy z Zagranicą (www.bwz.uw.edu.pl)

Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego - Uniwersytet Warszawski

ul. Nowy Świat 4, 00-497 Warszawa
I piętro, pok. 113
tel./fax Sekretariat 22 625-30-34, 55-31-437

Sekcja ds. studenckich
tel. 22 55-31-440
e-mail: csstirl@uw.edu.pl