Aktualności CSSTiRL

Zaproszenie na konferencję

Utworzono: wtorek, 20, luty 2018

Ogólnopolska studencko - doktorancka konferencja naukowa pt. :Następne 100 lat Niepodległości Wizja Polski w oczach młodych badaczy"  - 26 maja 2018r. Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Zgłoszenia do 6 maja 2018r. Informacje fanpage "Ateny" oraz  strona wydarzenia.

Rekrutacja do programu Erasmus + na rok akademicki 2018/2019 rozpoczęta. Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wnioski i formularz są dostępne w zakładce „wymiana studencka”.

Utworzono: wtorek, 30, styczeń 2018

Rozpoczęło się postępowanie rekrutacyjne do programu Erasmus + na rok akademicki 2018/2019. O wyjazd mogą się ubiegać studenci drugiego roku studiów I stopnia (licencjackich) oraz studenci pierwszego roku studiów II stopnia (magisterskich) CSSTiRL. Wyjazd jest możliwy jedynie w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019. W klasyfikacji mogą również uczestniczyć studenci trzeciego  roku studiów I stopnia pod warunkiem udokumentowania przed wyjazdem, że zostali przyjęci na studia  II stopnia w CSSTiRL  lub WNPiSM Uniwersytecie Warszawskim; dla tej grupy przewidziany jest wyjazd wyłącznie w semestrze letnim.

Szczegółowe zasady kwalifikacji zostały przedstawione w Zasadach kwalifikacji studentów Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego na wyjazd w ramach programu Erasmus + (do pobrania na stronie).

Uwaga: Jednym z warunków kwalifikacji na wyjazd jest udokumentowanie znajomości języka obcego na poziomie B2, jednak uczelnie partnerskie mogą wyznaczyć dodatkowe wymagania w tym zakresie. Dlatego sugeruje się dokładne zapoznanie się z wymogami dotyczącymi znajomości językowej dostępnymi na witrynach internetowych uczelni partnerskich.

Uwaga: Studenci Instytutu Nauk Politycznych WNPiSM UW są kwalifikowani na wyjazdy w pierwszej kolejności. Studenci CSSTiRL są kwalifikowani na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w ramach dostępnych miejsc.

Uwaga: Wnioski o wyjazd zagraniczny w roku akademickim 2018/2019 wraz z niezbędną dokumentacja należy składać w sekretariacie CSSTiRL do dnia 15 lutego br. do godz. 12.00. (dokumentacja powinna być złożona w podpisanej teczce).

We wszystkich sprawach związanych z rekrutacja należy kontaktować się z koordynatorem ds. programu Erasmus+ w CSSTiRL (dr hab. Michałem Bitnerem: mwbitnerTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; dyżury: czwartki, godz. 11.00 – 12.00, p. 113 Nowy Świat 4).

Dodatkowe informacje na temat programu Erasmus+ znajdują się na stronie internetowej:

http://www.erasmus.org.pl oraz na witrynie Biura Współpracy z Zagranicą (www.bwz.uw.edu.pl)

Szkolenie

Utworzono: czwartek, 18, styczeń 2018
W dniach 3-4 lutego br. godz. 10-17:00 odbędzie się szkolenie Menedżer w jst - jak zwiększyć efektywność pracowników w instytucji publicznej. Prosimy zainteresowane osoby o zgłoszenie chęci udziału pod nr tel. (22) 625 30 34.

Rada Konsultacyjna

Utworzono: czwartek, 06, kwiecień 2017

W dniu 30 marca 2017r. odbyło się pierwsze, w kadencji 2016 – 2020, posiedzenie powołanej przy dyrektorze Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Rady konsultacyjnej ds. programów studiów i treści nauczania.

W skład Rady weszli przedstawiciele interesariuszy zewnętrznych, a w tym w szczególności: osoby reprezentujące jednostki samorządu terytorialnego (szczebla lokalnego i regionalnego), przedstawiciele administracji centralnej, pracodawców prywatnych organizacji pozarządowych oraz samorządu studentów. W trakcie spotkania dyskutowano o oczekiwaniach pracodawców wobec absolwentów CSSTiRL. Spotkanie miało charakter roboczy, a osoby w nim biorące udział dostały wcześniej materiały, zawierające m.in. plan studiów miejskich, II stopnia stacjonarnych o profilu praktycznym (planowane uruchomienie studiów -1.10.2018r.); porozumienie w sprawie organizacji praktyk studenckich; regulamin ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Samorząd lokalny i regionalny w Polsce i w Europie”. W efekcie spotkania sformułowano wnioski i wskazania, które mogą być wykorzystane do udoskonalenia oferty programowej realizowanej w CSSTiRL – zgodnie z wymogami współczesnego rynku pracy. Zaproponowane wnioski interesariuszy pozwolą przekazywać treści nauczania w sposób lepiej odpowiadający oczekiwaniom studentów i pracodawców. Przyczynią się do dalszego podnoszenia konkurencyjności CSSTiRL na rynku usług edukacyjnych.
20170330 14132120170330 14180320170330 150859

Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego - Uniwersytet Warszawski

ul. Nowy Świat 4, 00-497 Warszawa
I piętro, pok. 113